airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu

In jos 
+3
Le Vieux
ovidiu
The Fucker
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 3:20 pm



OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Overload2


Dupa succesul celor 2 event-uri regionale de 80 si 115 participanti, Meerkats Airsoft Club Sibiu merge mai departe si va organiza de aceasta data un event la nivel national, un event care va fi organizat anual si care va fi denumit de acum inainte OVERLOAD !
Eventul va avea loc in weekend-ul 23-25 septembrie, participanti in jurul a 200 persoane, posibil si echipe straine (maghiare,bulgare si italiene) !
Jocul in sine se va disputa sambata 24 septembrie, de la prima ora a diminetii si pana seara, practic un joc milsim orientated de aproximativ 12h. Sistemul de participare va fi de tip invite-only!!!

Terenul de joc (locatia consacrata de la Marsa) este unul preponderent cu padure 80%, teren deschis 20%. In locatie sunt prezente in jur de 15 cladiri pretabile CQB plus alte constructii mai mici, gen buncare,adaposturi, depozite de munitie; a se avea in vedere si prezenta in terenul de joc a 3 lacuri de dimensiuni medii ca suprafata si adancime de maxim 2m. Distantele fiind relativ mari, ceva diferente de nivel si vegetatia bogata, recomandam folosirea minim a unei statii performante (gen Puxing, Motorola, Kenwood) per squad!

Sosirea participantilor poate fi facuta incepand de vineri seara (in locatia cazarea se poate face la cort sau alternativa pensiunile din zona) sau direct la joc sambata dimineata. Dupa joc, sambata seara si pana duminica dimineata, va urma beer party, eventual un "ceaun" oferit de catre organizatori.

In privinta costurilor, daca pana acum nu am luat niciun leu participantilor, Meerkats Sibiu platind toate costurile; anvergura jocului fiind una care va solicita ceva resurse organizatorice, se va percepe un maxim de 20 lei, care se va regasi in materiale, apa plata, semnalizarea locatiei, "ceaunul" susnumit, plata locatiei, toalete ecologice, curatenia de dupa si alte chestiuni care nu imi vin acum in cap!
Pe viitor vom incerca sa mentinem acelasi sistem de organizare, fara sume mari care poate nu si-ar gasi justificare; vrem sa ne simtim bine, in compania unor prieteni si colegi de suferinta in ale airsoft-ului!


La joc pot participa doar membrii cluburilor care au minim 15 jocuri la activ!!! Partenerii de joc(minim 15 jocuri), pot participa doar daca au girul conducerii clubului, aceasta garantand pentru ei!

In interiorul locatiei de joc, nu va fi permis consumul de alcool decat dupa STOP JOC! Persoanele aflate sub influenta vadita a bauturilor alcoolice/substantelor halucinogene nu vor avea acces in locatie! Orice litigiu legat de joc va fi comunicat organizatorilor.

Regulamentul de joc va fi Sad Bunneh cu MED de rigoare, cu mentiunea ca cei care sunt in interiorul cladirilor vor trage pe single-fire (foc cu foc) indiferent ca trag inauntru sau spre afara.
Nu se aplica regula BANG! Respectand MED, trebuie sa lovesti cu bila sau knife-kill (atingere cu mana, cutit plastic, etc)...

In consecinta participantii isi vor marca replicile de acasa cu banda adeziva la garda tragaciului, dupa cum urmeaza:

0-110m/s - VERDE - MED 1m - full-auto permis.
110-125m/s - ALBASTRU - MED 7m - full-auto permis, recomandat burst de 3.
125-140m/s - GALBEN - MED 15m - single fire.
140-170m/s - ROSU - MED 25m - single fire.

Meerkats Airsoft Club, isi rezerva dreptul de a testa ORICE replica la cronograf, in ORICARE moment al jocului!
In timpul desfasurarii jocului, daca prin lovitura directa este atinsa replica, se considera iesita din uz, jocul putandu-se continua doar cu side-arm sau replica altui coleg.
Participantii la joc trebuie sa foloseasca in mod OBLIGATORIU vesta reflectorizanta di dotare; atunci cand esti considerat "mort" se pune vesta si se merge in respawn! Jucatorul care este in joc fara vesta reflectorizanta, este considerat "combatant".
Cei care nu au vesta reflectorizanta la sosire nu vor fi primiti in locatie! Aviz teamleader-ilor pentru acest lucru!

De asemenea teamleader-ii sa isi desemneze in cadrul echipelor o persoana care va fi medic pe timpul jocului; detaliile legate de medic vor fi comunicate in curand.




Pentru discutii, anunturi si lista echipelor care au confirmat pana acum, intrati aici (necesita activare cont):
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/f27-overload



Ultima editare efectuata de catre The Fucker in Mier Aug 03, 2011 2:55 pm, editata de 4 ori
Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 8:10 pm

super tare, parerea mea este ca daca vom fi invitati sigur vom face o gasca si vom fi prezenti la datorie.

mult succes in organizare
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 8:59 pm

Pai daca am postat aici, sunteti invitati! Smile
Nu am vrut sa scriu INVITATIE, toata lumea s-ar fi gandit la nunta si la banii de cinste care trebuiau pusi! lol!
Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 11:04 am

atunci multumim de invitatie si asteptam sa vedem detalii de spre joc, locatie si multe altele
Sus In jos
Le Vieux
Strike Team
Le Vieux


Mesaje : 105
Data de inscriere : 01/09/2010
Localizare : Bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 8:54 pm

Faini baieti...va multumim mult pentru invitatia la event!Asteptam detalii si sunt convins ca Bacaul va face tot posibilul sa onoreze invitatia!

Salutari si numai bine de la Bacau!!!
Sus In jos
http://airsoftbacau.blogspot.com/
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 8:38 pm


Pentru a vedea echipele care au confirmat ca vor participa, verificati primul mesaj din acest link (necesita activare cont):
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/t868-overload-2011-anunturi-din-partea-organizatorilor
Lista se va modifica pe masura ce sosesc raspunsurile de la echipe...


Bannerul oficial:

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Overload2

Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 12:15 pm

Salut!

La primul mesaj al acestui topic, am adaugat reguli importante pentru buna desfasurare a eventului!
De asemenea, va rog ca pana la 10 august 2011, sa confirmati sau nu participarea; in caz ca raspunsul va fi unul pozitiv, pana la 1 septembrie astept lista cu participantii!

Va multumesc!
Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 7:10 pm



Mai sunt 9 zile pana la limita de confirmare a participarii celor invitati!
Intre timp am facut un update cu echipele care au confirmat participarea (20 la numar).
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/f27-overload


Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeJoi Aug 04, 2011 5:35 pm

fuckere
de venit venim
acu asti moldoveni is mai comozi si pana se hotarasc ........
dar de venit venim cativa( nu stiu inca nr)
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeJoi Aug 04, 2011 9:33 pm

Am inteles... Smile
Deci sa trec la confirmare Airsoft Bacau ? Si atunci pentru numarul de participanti ramane 1 septembrie?
Intre timp echipele confirmate ca vin sunt 23 (fara voi); vin si bulgari, ungurii aia din Budapesta care au fost cu noi la Border si se pare ca si italieni(astia inca nu au confirmat, dar e pe vine)!
Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 4:54 pm

ok atunci sa fie o mare chizdealaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

sa dea dumnezeu sa fie intr-un ceas bun si sa ne vedem cu bine in numar cat mai mare
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 11:10 pm

Sa dea Dumnezeu! cheers
Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeDum Aug 14, 2011 5:05 pm

sanse mari la +1
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeDum Aug 14, 2011 6:19 pm

me too
Sus In jos
Le Vieux
Strike Team
Le Vieux


Mesaje : 105
Data de inscriere : 01/09/2010
Localizare : Bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeLun Aug 15, 2011 8:20 am

100 % pentru!
Sus In jos
http://airsoftbacau.blogspot.com/
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeLun Aug 15, 2011 4:51 pm

deci cam asa arata lista:
1. ovidiu
2. george (the boss laughing )
3. silver
4. zombila
5. iulius +mp40 ( un fel de neamt, dar din moldova)
6. colegu ??
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeLun Aug 15, 2011 10:19 pm

eu zic sa vedeti si sa ne hotaram pana pe 1 septembrie sa ii dam un pm lui the fucher cu lista care merg ca sa stie si omul cum isi face planurile

eu sunt pentru
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeLun Aug 15, 2011 11:00 pm

avem so far:

1. george
2. ovidiu
3. zombie
4. le vieux
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMar Aug 16, 2011 9:58 am

1. george
2. ovidiu
3. zombie
4. le vieux
5. colegu (daca e in tara)
6. o'neil aka petrus
7. chelu (daca e in tara)
8. chase?
9. silver 90%


Ultima editare efectuata de catre zombie in Mar Aug 16, 2011 11:17 am, editata de 1 ori
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMar Aug 16, 2011 10:21 am

cum am zis..90% sanse sa vin...daca nu intervine nimic intre timp.
Acu intrebarea: de plecat se pleaca vineri dupa-masa sau sambata devreme?
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMar Aug 16, 2011 11:26 am

jocul incepe de la "prima ora a diminetii".. cam cat de devremne ar trebui sa plecam din bacau pentru a ajunge in timp util pentru event?

eu zic sa bagam plecare vineri seara, sa ne tihneasca si sa ne odihnim inainte de meci.
Sus In jos
Le Vieux
Strike Team
Le Vieux


Mesaje : 105
Data de inscriere : 01/09/2010
Localizare : Bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMar Aug 16, 2011 8:14 pm

Je zic sa fim acolo vineri seara la intunericire.De acord cu Zombie,ne odihnim,mai stam la cioace cu fuckerii,alea alea.Ovidiu va bea o gura de schnaps,etc.

Dimineata la Zulu Zulu,suntem fresh si calare pe ei.
Sus In jos
http://airsoftbacau.blogspot.com/
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMar Aug 16, 2011 10:11 pm

laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing

word!
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


Mesaje : 27
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMier Aug 17, 2011 12:23 am

Avand in vedere distanta, care nu e mare dar nici de o juma de ora, eu as opta pentru a fi odihniti la joc... Smile
Va culcati seara de la 8 si dimineata sunteti apti! .... laughing
Serios vorbind, mai bine de vineri.
Sus In jos
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitimeMier Aug 17, 2011 8:51 pm

Le Vieux a scris:
Je zic sa fim acolo vineri seara la intunericire.De acord cu Zombie,ne odihnim,mai stam la cioace cu fuckerii,alea alea.Ovidiu va bea o gura de schnaps,etc.

Dimineata la Zulu Zulu,suntem fresh si calare pe ei.


repede ovidiu bea un schnaps laughing laughing golanilor tura asta promit ca nu am sa beau mult nici la cehi nu am baut si am fost apt pentru joc a doua zi


sunt de acord cu plecarea de vineri dupa amiaza
Sus In jos
Continut sponsorizat





OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Empty
MesajSubiect: Re: OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu   OVERLOAD 2011 -  organizat de Meerkats Sibiu Icon_minitime

Sus In jos
 
OVERLOAD 2011 - organizat de Meerkats Sibiu
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Overload 4 organizat in 5-7 Septembrie 2014
» Overload 2013 - Operation Stormfront 20-22.09.2013
» Overload 3 - pregatire
» Overload 2012
» OVERLOAD 6 - Battle of the Red Gorge

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: Jocuri de Airsoft :: Anuntare jocuri-
Mergi direct la: