airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 3 baze - 3 echipe (by dragonul

In jos 
+10
airsoft_nco
wiborg
Racketz
mani
tudor
george
ciupi
zombie
silver
dragonul
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 14, 2010 8:35 pm

ce riduri? santuri sau transee..

am reusit intr-un final sa fac gbul dar acum a aparut alta problema. nu se ma alimenta cu bile; dupa o mica verificare, imi trebuie alt outbarel (s-a rupt o urechiusa de plastic ce tinea inerbarelu si hopul fix; fara ea, se duce calare pe nozle si nu mai au loc si bilele)..

normal ca nu gasesc nicaieri; adica mint, am gasit undeva cu 202$!!! normal, mai caut...
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 14, 2010 8:58 pm

asa zombila pana la urma ai rezolvat ceva , Laughing daca nu poate te ajut eu doar sti ca nu se pune problema Laughing
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 14, 2010 9:01 pm

daca vrei sa ma ajuti, da-mi 202$ si m-am scos Very Happy
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 14, 2010 9:15 pm

dar ce puiiiiiiiii mei sa stricat da o poza ceva
sau bag de seama ca vrei o alta arma Shocked
vorbesc serios aratami si mia ce problema ai
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 14, 2010 11:09 pm

NU scoate flacari dragonule, omul ti-a sugerat subtil ca vrea alta replica! Twisted Evil Evil or Very Mad
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 14, 2010 11:10 pm

teava interna cu hopupul intra in teava externa; hopul are pe el o catare din plastic care intra pe un sant in teava externa, apoi se roteste si se blocheaza acolo, sui cu ajutorul unui arc; mie mi s-a rupt o bucata de plastic care tinea hopul si teava interna, iar acum, nu mai e nimic sa tine interna de externa; nu m-ar deranja daca hopul n-ar sta calare pe nozle si n-ar obtura intrarea bileleor..

asa ca daca nu reusesc cumva sa pun un adaos de plastic pe teava externa (nu stiu daca se poate), pt a reface canalul, imi trebuie un outerbarrel;

poze cu hop+teava interna si teava externa langa (se observa bucata de plastic lipsa)

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc05242c.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc05241i.jpg/

LE: nu cred ca renunt prea usor la g36k.. ma rog, asta in cazul in care nu o dau de toti peretii si se rezova simplu.. ma rog, relativ.. Very Happy
Sus In jos
Harabor

Harabor


Mesaje : 18
Data de inscriere : 26/11/2009
Varsta : 35
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 12:11 am

eu pot sa zis PRO!....la scenariu ma refer
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 10:45 am

si eu zic pro la oricare din scenariile propuse: 3 echipe sau 3 baze, oricare din ele, dar postati si voi care-l vreti

si eu m-am saturat de acelasi scenariu, trebuie schimbat putin, spuneti-va parerile mai multi
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 7:52 pm

deci sa inteleg ca duminica jucam 3 echipe

bun
daca am stabilit asta hai sa vedem unde facem bazele, si daca mai sunt si alte probleme care mai trebe discutate
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 9:06 pm

problema este ca poporul nu se inghesuie la joc
Question
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 9:31 pm

daca avem macar 15 oameni, facem 3 echipe

indiferent daca ne adunam macar 15 si facem 3 echipe, sau ramanem doar 2 echipe, propun sa facem squaduri de 5 cu 1 medic/squad
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 9:57 pm

ok jucam cu medic
dar la inceput propun sa jucam fara respawn, adica medicul sa te invie mereu
iar pe medic s-al poata invia doar alt medic de la el din echipa
Sus In jos
Phantom
Strike Team
Phantom


Mesaje : 82
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 11:01 pm

george a scris:
ok jucam cu medic
dar la inceput propun sa jucam fara respawn, adica medicul sa te invie mereu
iar pe medic s-al poata invia doar alt medic de la el din echipa

Pai si daca e un singur medic in echipa?
Eu zic ca si medicul sa poata fi inviat de oricare alt jucator din echipa, sau eventual doar de unul sau doi coechipieri.
Sus In jos
https://airsoftbacau.forumgratuit.ro
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 11:41 pm

Phantom a scris:
george a scris:
ok jucam cu medic
dar la inceput propun sa jucam fara respawn, adica medicul sa te invie mereu
iar pe medic s-al poata invia doar alt medic de la el din echipa

Pai si daca e un singur medic in echipa?
Eu zic ca si medicul sa poata fi inviat de oricare alt jucator din echipa, sau eventual doar de unul sau doi coechipieri.
nu sunt de acord, nu mai are sens medicul atunci

chestia cu squadul cu medic nu e inventia mea, asta se joaca cam pe la toate eventurile si vreau sa ne invatam si noi sa jucam altceva; nu vad sensul sa reinventam roata, au inventat-o altii..

raman la squad de 5-6, din care unul e medic; daca moare medicul, exista baza de respawn; daca sunt 2 squaduri in echipa, un medic poate fi inviat de alt medic; daca nu, exista baza de respawn
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 4:54 am

sunt pentru jucarea acestui scenariu si sunt de acord cu medic in fiecare echipa.....trebuie sa ne obisnuim si cu medic daca vrem sa visam si la mai mult decit AH1N1 Balcescu Smile

duminica 17.ian.2010 daca vremea tine cu bateriile noastre si daca ne trezim eu spun sa incercam.


aapropo nu m-i se mai incarca bateriile de acumulatori .........cred ca nu face contact ceva in incarcator.. Sad ....miash'





WIBORG daca vii la joc si ma poti salta si pemine as fi recunoscator, daca nu atunci daca mai e cineva care are un loc'shor in masina si ma poate lua are parte de aceeasi tratatie Very Happy

ms.
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 9:51 am

,,apropo nu m-i se mai incarca bateriile de acumulatori,,


pana la urma ce problema ai Very Happy Laughing Razz Twisted Evil
Sus In jos
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 12:33 pm

airsoft_nco a scris:


WIBORG daca vii la joc si ma poti salta si pemine as fi recunoscator, daca nu atunci daca mai e cineva care are un loc'shor in masina si ma poate lua are parte de aceeasi tratatie Very Happy

ms.

Din pacate nu ajung maine....sorry.
Bafta la joc!
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 1:18 pm

bai frate le bag in priza, incarcatorul se incalzeste dar bateriile de acumulatori nu se incarca
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 1:28 pm

bateriile se incalzesc?

daca ai 2 baterii care nu se incarca nici una, e posibil ca incarcatorul sa fie dus..
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 1:29 pm

nu se incalzeste nici o baterie
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 3:00 pm

ca si cum n-ar incarca

1. poti verifica daca pinii in interior fac contact cu cei ai bateriei (nu sunt f fixi si se mai deplaseaza)
2. poti incerca alt incarcator, e posibil sa fie defect
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 6:15 pm

am verificat pinii si sunt ok
nu am alt incarcator ca sa verific Sad

vad eu pina dimineatza daca e ok, daca nu zic pas pe maine fara voia mea Sad(
Sus In jos
Phantom
Strike Team
Phantom


Mesaje : 82
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 8:37 pm

Nici bateria mea nu se incalzeste cand o incarc, chiar daca o tin 7 ore...
Eu zic sa o incarci si sa o incerci pe arma. Eu am jucat duminica trecuta cu o singura baterie si m-a tinut.
Sus In jos
https://airsoftbacau.forumgratuit.ro
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 10:41 pm

daca vrei, iti pot aduce o baterie maine sa joci cu ea

numai sa-mi zici
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 11:51 pm

s-a incarcat......acum ma poate lua si pe mine cineva dimineatza?

sa stiu daca mai are rost sa ma trezesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
3 baze - 3 echipe (by dragonul
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Situatie localizare pt scenarii cu mai mult de 2 baze

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: Jocuri de Airsoft :: Scenarii de joc-
Mergi direct la: