airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc

In jos 
+4
wiborg
dan
george
Ghost Leader
8 participanți
AutorMesaj
Ghost Leader

Ghost Leader


Mesaje : 6
Data de inscriere : 06/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Sibiu RO

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 10:52 am

Bine v-am regasit!

Dupa cum majoritatea stiti, sunt unul din oamenii din spatele proiectului 6mm.ro.

Acest proiect se dezvolta datorita tie, indiferent ca publici materiale, citesti aceste materiale sau adaugi la semnatura ta de forum una din semnaturile de aici .:. Lucru pentru care vreau sa iti multumesc.

Recent mi-a venit o idee, care pentru a putea fi pusa in practica, are din nou nevoie de ajutorul tau.

Despre ce este vorba?

Avand in vedere ca de la luna la luna ne inmultim si se petrec tot mai multe lucruri care merita tinute minte, as vrea sa lucrez la “Istoria Airsoftului din Romania”.

Nu ma gandesc la ceva foarte stufos ci la ceva de genul:

2009

  • 2 Februarie – se lanseaza Prima Revista de Airsoft & Milsim din Romania: 6mm [aici vine un scurt text descriptiv]
  • August – are loc IRON TEAM II: prima manifestare airsoft din Romania cu caracter sportiv-competitional. [aici vine un scurt text descriptiv]
  • 23 Septembrie – Se pun bazele S9 (Sektion 9) de catre Ghost Leader, Ruairi si Gebelezis. Filosofia clubului merge pe abordarea un stil de joc mai complex, cu caracter mil-sim.
  • ... etc
Acum, ce vreau de la tine?

Sunt convins ca indiferent ca esti un jucator vechi sau joci doar de o saptamana, poti sa contribui la dezvoltarea acestui material.

Vreau sa te gandesti cu atentie, legat de clubul/echipa din care faci parte in primul rand data la care v-ati constituit si filosofia de joc pe care mergeti. Daca sunt si poze de la inceputuri si mai bine, pentru ca un text fara poze e ca o mancare fara condiment.

Apoi, gandeste-te daca sunt evenimente notabile in istoria clubului. Ati organizat evenimente nationale, ai participat tu sau colegi de ai tai la BERGET? Ati organizat jocuri interjudetene sua regionale ceva mai complexe? Toate acestea si altele care nu imi vin in minte merita consemnate.

In final, aceasta “Istorie a Airsoftului Romanesc” ne va ajuta sa ne dam seama de unde am inceput sis pre ce ne indreptam... ceea ce e mare lucru.

Cum facem in continuare?

Asadar, cu scuzele de rigoare pentru lungimea mesajului meu, te invit in acest topic sa postezi tot ce merita consemnat.

Regula e simpla, fara critica, cizelarea textului si filtrarea informatiilor o facem la sfarsit... (aici contez pe moderatori sa pastreze discutia offtopic si fara critici)

Iti multumesc si astept cu nerabdare mesajul tau!

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Yumyumyum
Sus In jos
http://www.6mm.ro/6mm
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:33 pm

ok am sa incep eu
in februarie 2008 am auzit o reclama la radio cu un mag de airsoft in bacau
am auzit-o de citeva ori pina am intrat pe google sa vad ce si cum
cum a intrat m-am imbonlavit. dupa 1 saptamana mi-am luat prima replica mp5 ras de la tm. i-am aratat-o lui fratemiu si am fost la piatra la airsoft.ro si sia luat si el m733. dupa aia am fost la mag din bacau si am intrebat unde si cind se joaca. in prima duminica am fost prezenti. eu fratemiu si patronul mag din bacau (bagiu) si fiul sau.
am jucat 2 la 2.
apoi s-a angajat haba la magazin si venea la joc cu o replica din magazin, impreuna cu fiul sefului.
apoi am inceput sa facem propaganda si sa ne adunam. dupa 4 we deja jucam 3-3 si chiar 4-4.
dupa citeva luni eram cam 16 jucatori in bacau
am organizat primul jpk interjudetean cu piatra si iasi.
a fost nebunie am jucat 20-20 era de vis
apoi am inceput sa mergem prin rotatie in cite un oras, iasi, piatra, bacau
prin august am infiintat strike team eu ovidiu si iulian(e in italia)
in toamna lui 2008 a izbucnit primul conflict intre isidor si bagiu si comunitatea la sprijit pe isidor
ne-am mutat cu terenul de jok la balcescu - fosta ferma de porci, deja eram 30-34 jucatori frecvent la jok
a venit iarna si am inceput sa ne imputinam
i primavara lui 2009 mai jucam doar vreo 6-7 din cei din 2008
au inceput sa vina iar incepatori
ne-am mutat la padure
citeva jocuri cu iasiul, din care unul cu suceava, botosani(mini event- 54 oameni) super marfa de joc
1,2 jocuri cu piatra la ei acasa si la noi
aim and fire 1 si 2
ne-am unit cu fosta echipa east team(swat4ever, hans, otto) ptr a participa impreuna ca scuad la aim and fire 1 si 2
am mai adaugat oameni noi in strike, i-am rugat pe toti sa treaca la mid cap si sa respecte sad bunneh
si c-am atit
acum pe iarna jucam iar in cqb la balcescu
vara cred ca mergem iar la padure
cam atit momentan, daca mai imi amintesc or daca mai vrei sa stii ceva mai scriu
ca planuri de viitor sper sa putem participa macar odata si noi la iron team (daca primim invitatie), si la cit mai multe eventuri nationale sau macar locale(moldova)
si sper ca intr-o zi, macar cu o parte din jucatorii bacauani, sa facem si un joc mil-sim
Sus In jos
dan
Shadows Assault Team



Mesaje : 28
Data de inscriere : 21/11/2009

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeDum Feb 14, 2010 11:35 am

Si sa nu uitam ca la data de 1 octombrie 2009 ia nastere o noua si promitatoare echipa de airsoft - Shadows Assault Team Very Happy
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeDum Feb 14, 2010 9:26 pm

frate asta era povestea mea Very Happy Very Happy
shawos e alta poveste, pe care cineva din gasca voastra ar trebui s-o spuna Very Happy
Sus In jos
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 12:33 am

george a scris:
frate asta era povestea mea Very Happy Very Happy
shawos e alta poveste, pe care cineva din gasca voastra ar trebui s-o spuna Very Happy

Si care cand o sa aiba timp o s-o zica.....n-ai grije.doar ca mi s-a aglomereat un pic programul.
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 5:34 pm

bai wiborg..trebuie s-o zica unu care stie sa se si opreasca Very Happy
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 6:36 pm

ARE DREPTATE LUMEA WIBY
CA DACA TE APUCI TU DE SCRIS NU AJUNGE TOATE PAGINILE DE PE FORUM Razz Razz
Sus In jos
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 9:40 pm

dragonul a scris:
ARE DREPTATE LUMEA WIBY
CA DACA TE APUCI TU DE SCRIS NU AJUNGE TOATE PAGINILE DE PE FORUM Razz Razz

Bene ca nu-ti seman ....ca scriam cate-o poveste dupa fiecare post al nu stiu cui....mai bine una si buna Laughing Laughing Laughing Twisted Evil (shhhh am sa ma fac ca n-am vazut dezacordul......shhhh numai noi doi stim ca ai scris in romana de balta Razz )
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 3:55 pm

Asadar....Sunt"Wiborg",si prima data cand am auzit de airsoft a fost primavara lui 2009 cand am avut ocazia sa tin in mana prima replica de airsoft. Era un mp5 ras, full metall (Jing Gong). Am tras cu ea si imediat mi-am dat seama ca mi-as dori si eu o replica. Zis si facut....m-am documentat, am citit forumuri, regulamente...si am aflat de magazinele de la Piatra.
In iunie 2009 mi-am cumparat primul AEG (un AKS 74 U)...am gasit forumul lui Isidor...si uite asa am aflat de cei din Bacau.
La jumatatea lunii iunie 2009 parca...mi-am luat inima-n dinti l-am cules si pe "necunoscutul (la acea vreme) Ciupi" la fel de incepator ca si mine, si am purces catre Benzinaria dinspre ceea ce avea sa fie "locatia de padure Magura".
De atunci jocurile au inceput sa se deruleze Duminica de Duminica, i-am cunoscut pe baieti....am jucat 2V2 vu Ktor care era si el incepator, cu Ciprian (cel mai experimentat dintre noi) si cu baiatul Mosului de la gara.
Apoi in diverse dicutii cu Ciprian si Tun am inceput sa discuta premizele infiintarii unei echipe. Proiectul inainta destul de incet.
In august 2009 ni s-a alaturat Danmgro, ulterior tot august a venit si Teroristul in echipa noastra.
In septembrie 2009 au venit si urmatorii colegi Freeman, apoi Racketz , Eagle eye si Airsoft Nco,Trag_prost, din noiembrie 2009 Harabor...toti au inceput sa contureze ceea ce se numeste astazi Shaddows Assault Team.

Pe fondul discutiilor absurde de pe forumul monopolizat al lui Isidor am deschis pe 4 octombrie 2009 primul forum independent de "vanzatorii de replici", si necenzurat.
La scurta vreme reactia celor din Strike nu s-a lasat asteptata astfel incat s-a ajuns la noul, stabilul, adevaratul "Forum al Comunitatii Bacau".

Dupa cristalizarea nucleului Shadows Assault Team.....a inmugurit si o noua "speranta"...."Mercenarii" (care cel mai probabil sunt in curs de formare).

In prezent componenta Shadows Assault Team este:

1. Wiborg (Sebastian)
2. Tun (Razvan)
3. ciprian
4. danmgro (Dan)
5. FreemaN-BB (Bogdan)
6. eagle_eye (Geo)
7. Trag_prost (Vlad)
8. teroristu (seby) - (sezonier)
9. Rackets (Marian)
10. airsoft_nco (Dragos)
11. harabor (Robert)
12.Scavenger (Remus) juniorul echipei (membru din februarie 2010

Vor urma adaugiri in ordinea preferintelor si amintirilor celorlalti membri SAT.
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:36 pm

Dupa cristalizarea nucleului Shadows Assault Team.....a inmugurit si o noua "speranta"...."Mercenarii" (care cel mai probabil sunt in curs de formare).

Multam wiby dar nu scoate vorba din casa Very Happy
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 2:03 am

Ce zicea-i ma dragoane de numarul de posturi? Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:00 pm

ciupi a scris:
Ce zicea-i ma dragoane de numarul de posturi? Twisted Evil Twisted Evil
?????????????? Exclamation Exclamation Exclamation
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitimeVin Feb 19, 2010 12:35 pm

a inmugurit laleau-n brinza Smile)))) sefule m-ai dat pe spate.

sa mor eu daca nu am avut o mica lacrima in coltul ochiului drept Smile)))))))))

glumesc dar este foarte important sa ne stim originile.

eu zic ca suntem o familie cu mai multe ramuri: unele mai noi si in curs de formare, altele zdravene si de neclintit si bineinteles ca exista si uscaturile de rigoare oricari paduri virgine Wink (u know what i mean )

important este sa ne dezvoltam si asta depinde numai de oameni si de conlucrarea lor ca echipe si indivizi.

daca nu e o pura intilnire de refulare a adrenalinei de duminica.


multumesc si cred ca nu ajuta foarte mult aceste comentariu la istoria airsoftului.

PS.: militar de cariera (adica bugetar pirlit) care s-a saturat de vechile AK si a trecut in sfirsit la ceva actiune, culmea, cu cei care nu au nici in clin nici in mineca cu de-ale razboiul.

bafto delo delo si hai primavara hai.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc   Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc Icon_minitime

Sus In jos
 
Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» UN AJUTOR BINE VENIT

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: La bere :: Discutii de orice fel-
Mergi direct la: