airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Despre Berget 7

In jos 
+9
XFact0r
ovidiu
eagle_eye
ciupi
zombie
silver
george
airsoft_nco
Phantom
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Phantom
Strike Team
Phantom


Mesaje : 82
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 10:51 am

Nu stiu cati dintre voi ati citit despre Berget 7, dar eu unul de-abia am apucat sa ma uit..chiar daca a trecut jumatate de an de atunci.
Astfel, am dat peste povestirile lui Ryhno care mi s-au parut dementiale.. E un mic Sven Hassel al airsoftului romanesc dupa parerea mea..
Daca aveti timp si rabdare aruncati un ochi aici: http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=53&t=5242&start=30
Sincer, dupa ce am citit povestirile lui si dupa ce am mai cascat gura pe net dupa Berget 7, mi-am propus ca la anul sa incerc sa particip macar la un event la nivel national..

Sa nu mi-o luati in nume da rau, dar dupa ce o sa cititi povestirile, cred ca o sa va schimbati putin parerea de jocurile noastre de duminica.. (eu asa am patit)
Propun sa incercam si noi ceva mai mult la jocuri (medici, scenarii noi, reguli noi sa trecem la mid cap etc...), dar sa punem si in practica, nu doar sa discutam pe forum

Inca o data sper sa nu supar pe nimeni dar asta e parerea mea si sper sa mai fie lume de acord cu mine...
Sus In jos
https://airsoftbacau.forumgratuit.ro
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 12:22 pm

da, frumos si parca ma simt cu un an in urma cind in viata mea a intrat un astfel de moment, singura diferenta e ca nu era de airsoft.

avem si noi posibilitatea sa facem astfel de lucruri numai ca trebuie sa mai lasam, odata cu schimbarea vremii, CQB-ul si sa mergem la mai multa deplasare si desfasurari.

tactica in orice inseamna exercitiu pe teren.

eu unul la anul voi participa la un astfel de event si vrea safacem o figura buna.
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 5:36 pm

pai daca vrei sa participi vezi ca se pusesera bilete in vinzare ptr berget 8

fratilor berget inseamna cam 1000 eur cheltuieli, si vreo 4 zile de joc continuu
pacat ca ati vazut asa de tarziu povestirea lui ryhn0
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 6:14 pm

am citit-o de mult si nu stiu cine dintre jucatoii din bacau ar merge si ar rezista un astfel de joc CA SA FACEM O FIGURA FRUMOASA.
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 7:00 pm

frate eu as merge
dar nu am 1000 eur de aruncat pe fereastra, ca daca ii aveam imi luam o systema, nu de alta dar aeg is cam slabute
dar hai sa vedem ce eventuri se anunta ptr anul urmator si sa participam in nr cit mai mare la eventurile din romania si mai vedem dupa de berget
oricum berget e un event international unde nr de participanti se ridica mult peste 1000 de jucatori(anul acesta erau inscrisi 1411), si dureaza si vreo 4 zile in care situatia e cam ca pe front. sunt putini cei dintre noi care ar putea sa faca asa ceva 4-5 zile continuu.
sper peste vreo 1-2 sa mergem si noi citiva macar
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 8:19 pm

eu am in plan sa fac o mil sim aici in bacau cu cine vrea, la primavara cu cei de la piatra sau de a iasi.

ceva de genul deplasare cu tactici de lupta pe traseul stabilit....minim 25 km desfasurare.


e greu si unii ma vor crede nebun dar poti dezvolta si exersa toate categoriile de actiuni pe timpul desfasurarii oricarui event.
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 9:48 pm

s-ar putea face un "ceva" si la noi...dar nu prin Magura/Balcescu
Parerea mea: In zona monana a Bacaului ..Oituz, partea aia Very Happy
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 9:53 pm

parerea mea e sa incerci ceva cu cei de aici intai, nu sa planuieti din prima berget 8, pasii mici sunt cei mai siguri
+ ca ma repet, ai destui doritori de mil-sim (atat timp cat vorbim de airsoft mil-sim)..

despre berget, sincer, eu unul nu ma simt pregatit pt un asemenea joc si nu ma refer la fizic ci la alte multe chestii cum ar fi jocul in echipa, sincronizare, cunoasterea partenerilor de joc, planificarea "pe fuga" a strategiei si implementarea ei cu succes pe moment..

revenind, nco, nu te gandi mai departe de primii pasi. hai sa organizam ceva aici, local, cu ai nostrii, sa vedem cat de frumos si tactic ne putem misca intre noi si sa nu uitam un aspect: cat de curat, ca daca asta o invatam, restul e istorie.. suntem cativa jucatori dispusi sa "fumam" o duminica fara sa tragem o bila, doar asa, de dragul strategiei, tacticii, mil-sim suna bine..

LE: @silver: se poate si la magura, nu balcescu, dar magura e mare, ne putem extinde, nu trebuie sa stam doar in patratul nostru, padurea e foarte mare si putem include in scenariu si poienitele, rapele dintre paduri..
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 10:40 pm

deja fac pregatirile teoretice pentru un Airsoft MIL-SIM la bacau cu cei de aici cu intentia de a aprofuunda si de a ne cunoaste si de a forma o echipa cu care sa participam la eventualel eventuri viitoare.

vreau sa fie ok si sa invatam, sa ne invatam unii pe altii tot ce trebuie stiu la o astfel de chestie.

credeti-ma ca ne sunt folositoare si in viata de zi cu zi unele chestii.

o sa vedem cu totii cine si ce suntem instare sa facem.

eu unul astept sa mai treaca vremea rea ca nu vreau sa fiu singur pe tarla. Smile

ca locatie am ales zona bacau - onesti - slanic moldova.

un weekend de vis cu multe noutati si multe idei si prospecte asupra acestui joc, acestui sport.

nu vreau sa par "militarul" din aceste vorbe ci vreau sa fim simpli oameni ce dorim mai mult de l noi si de la performantele noastre.

astept si propuneri de la oricine.
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 11:56 pm

Sincer, deja suna profi! Good Job.
Asteptam ideii si aplicatii!?

LE: Eu ma bag la un mil-sim indiferent de locatie!
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeSam Dec 19, 2009 1:01 am

@ nco dupa citi iti raspund cam atitia vor fi si pe teren Laughing Laughing
intai sa vedem ce iese cu cei de la bacau, apoi vb cu cei din piatra, iasi, etc

eu sper sa fim macar 10-15 oameni, si nu la gratar si sprit, ci la aplicatia militaro-aersoftistica, care sper sa includa atit deplasare-orientare in teren cit si actiune( ambuscada, sectiune tir, hostage situation, carat ranit, capture the flag si dac va mai vine ceva in cap)

ptr ca dragos a fost primul care a deschis subiectul am sa-l rog sa verifice nitel si aici http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=2611 prima editie de concurs tip airsoft
http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=5569 a 2 a editie
cei de la cluj is tot militari, poate iei legatura cu ei si iti mai dau ceva ponturi, detalii.
as fi incercat ceva asemanator dar sigur nr de participanti va fi foarte mic, de aceea m-am abtinut
dragos dupa ce schitezi ceva te rog posteaza aici (topic nou) ca sa ne dam toti cu parerea sau sa vedem in ce fel putem sa te mai ajutam.

eu personal ma voi implica in organizare(daca mi se ofera sansa)
so cu astea fiind zise hai sa punem umarul si sa vedem ce putem face
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeSam Dec 19, 2009 2:00 am

ok, o sa citesc si va invit sa incercam sa miscam ceva cu noi ca sa nu fim acei care au ocazia, o pot face, au cu ce gindi dar se rezuma numai la a arunca bbs pe teava.


ms ca sunteti doritori.

tata avea o vb: "dragoste cu sila nu se poate"

cine vrea o sa ii vedem (deja stiu cui sa ma adresez).

ne auzim pe luni ca e derdelush time thiz weekend dar promit sa citesc ce mi-ai linkuit george.

ms
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeSam Dec 19, 2009 11:35 am

subiectul antrenamente - mil-sim stuff e vechi si suntem doritori

ideea e sa keep it cat mai simplu ca locatie, durata, costuri si altele; adica sa nu trebuiasca sa plecam f mult timp de acasa pt asta; phantom aruncase o vorba interesanta la un moment data: sa o facem tot duminica dar sa ne intalnim la 4:30 am si sa incepem treaba la 5, asta dupa ce toate detaliile de organizare au fost puse la punct, briefingul a fost facut; astfel putem juca ore in sir fara oprire, sprituri, bancuri, discutii inutile etc, doar airsoft; mie-mi suna bine..
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeSam Dec 19, 2009 7:44 pm

ca locatie merge si magura
nu cred ca tre sa mergem pina la slanic or.... nu de alta dar daca se aud impuscaturi prin padure sa nu ne trezim cu oficialitati
totusi mil-sim are o problema gigant " HARTA LOCULUI". e foarte greu sa faci harta padurii.
oricum cred ca de sambata dupa amiaza pina duminica dupa masa e destul timp sa facem o incercare de mil-sim (dar sa se incalzeasca), cu cort, ranita, ceva orientare in teren pe intuneric, dupa care merge un gratar pe noapte, cu ceva sprit si reluarea activitatii dimineata devreme(gen berget) Twisted Evil


@nco am citeva ideii, daca vrei mai birfim pe mess Laughing Laughing
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeSam Dec 19, 2009 9:33 pm

pt harta, vom scoate ceva din google earth si cu busola

ca locatie, magura recomand si eu..

ca timp, ma gandeam sa incercam ceva iarna dar inainte, voi merge cu george in inspectie sa vedem daca avem unde si cum (daca mai vreti sa veniti, sunteti bineveniti)
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeDum Dec 20, 2009 1:13 am

vb maine la joc
Sus In jos
eagle_eye
Shadows Assault Team
eagle_eye


Mesaje : 42
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 40
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeDum Dec 20, 2009 11:57 am

Bineinteles ca ma alatur si eu la un asemenea aveniment.!
Deci +1
Abia astept sa tocesc bocancii..! Despre Berget 7 899422
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeDum Dec 20, 2009 6:15 pm

am citit toate topicurile voastre si va spun sincer ca in 2 ani de cand joc airsoft nu am intalnit
astfel de oameni, ma refer la asa entuziasmati in ceea ce priveste mil-sim, asat ma bucura foarte mult. Observ ca incetul cu incetul si la noi in Bacau incepe lumea sa devina mai profi, sa faca din airsoft ceva frumoas

bafta voua si +1 cand vine vorba de mil-sim si chestii de astea
Sus In jos
XFact0r
Strike Team
XFact0r


Mesaje : 44
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 9:55 am

De harti ma ocup eu, numai sa-mi dati locatia exacta, eventual sa mergem pana acolo... What a Face
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 10:31 am

in mintea mea sunt 2 locatii.

t-i le pot da pe PM.
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 12:43 pm

Pai impartasestele si cu noi! Poate mai venim si noi cu idei!
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 1:18 pm

valea budului (exista posibilitati de cazare si e retras de achii gratargiilor) - asta e bun mai ales pt un event mai larg cu o participare mai numeroasa

si magura, la punctul de transformare.....coordonatele vin acusi sa fac si io o poza.
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 1:51 pm

Despre Berget 7 Amenajaremagura

cam asa ceva zic eu......astept si completari sau modificari
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 3:41 pm

Nu vreau sa par carcotas dar pentru magura nu ne trebuie o carca de aprobari? Si chiar si asa mie imi pare super okey zona. Si mai cred ca daca avem rabdare obtinem toate aprobarile de care avem nevoie! Nu?
LE. Bazale indicate de tine sunt fictive sau ridicam niste baraci din Rigips?
Sus In jos
XFact0r
Strike Team
XFact0r


Mesaje : 44
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bacau

Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 8:24 pm

Rectificare
ala nu e turnul meteo...e radarul "ecologic" de la aeroportul bacau.
turnul meteo e prin zona unde ai plantat tu bazele tongue
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre Berget 7 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Berget 7   Despre Berget 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre Berget 7
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ce parere aveti despre?
» Intrebare despre jocuri
» Discutii diverse despre milsim

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: La bere :: Discutii de orice fel-
Mergi direct la: