airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 3 baze - 3 echipe (by dragonul

In jos 
+10
airsoft_nco
wiborg
Racketz
mani
tudor
george
ciupi
zombie
silver
dragonul
14 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 5:52 pm

am o ideie care sa vedem ce zice lumea
sa jucam la 3 baze, a cate 3 echipe -strike team
-S.A.T.
-mercenari sau predatori
fiecare cu baza lor dar singura treaba este ca daca una din baze este cucerita de alta echipa
adica li se ia steagul, acea echipa va intra sub comanda echipei care a luat steagu si va juca
alaturi de echipa respectiva pana la cucerirea ultimei baze.Dar un ultim cuvant de zis este ca
daca echipa care a ramas singura, cucereste baza cu cele doua steaguri care vor sta in una din bazele
cucerite se termina tot.THE END
Se mai poate modifica cu ajutorul vostru.Astept daca va place si cu reanvierea se poate discuta la fata locului
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:16 pm

nu vreti sa ziceti nimic Exclamation
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:22 pm

merge si scenariul asta..
insa sa nu dea in extrema aia...mamaaa sunt 2 echipe adverse, stam in baza si aparam
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:24 pm

is de acord cu tine silver dar trebuie sa mai diversificam jocul
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:32 pm

de asta am si propus alt scenariu, sa diversificam
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:36 pm

facem asa: saptamana asta incercam scenariul cu 3 baze...saptamana viitoare asta cu 3 echipe
si vedem care e mai potrivit
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:38 pm

de acord!
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:47 pm

Suna interessant scenariul cu 3 achipe!
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 6:53 pm

merge si in 3 echipe daca numaram jucatorii prezenti(27-30)
ar trebui ca un admin/moderator sa mute discutia cu 3 echipe intrun topic nou
sa putem discuta in liniste pe marginea scenariului
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 7:50 pm

mi se pare putin din scurt, dar accept orice propunere

numai sa fie cat_de_cat pus la punct scenariul, sa nu incepem sa dezbatem alta juma' de ora acolo
Sus In jos
tudor

tudor


Mesaje : 22
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 40
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: 3 echipe   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 11:05 pm

suna interesant in 3 echipe,dar trebuie stabilita treaba sa avem banderole

@george
nu e neaparat sa fim 30,si in 15 se poate,doar bazele sa fie mai apropiate
asa avem parte de mai multa actiune 3 baze - 3 echipe (by dragonul 899422

@silver
ai mare dreptate cu cei care vor sta in aparare,dar daca micsoram distanta intre baze
va fi destul de greu sa nu ataci...eventual sa ne gandim la alte baze...fara sa mai existe
situatia in care oamenii se pot baricada in cladire.
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 11:09 pm

pai hai s-al mai gadilim si duminica viitoare o ardem pe scenariu acesta

mai putem face baze si in interiorul halelor
nu tre sa fie o camera neaparat. putem alege o incapere din hala si o facem baza
tudor daca suntem putini cum ataci si aperi in acelasi timp?
Sus In jos
mani
Strike Team
mani


Mesaje : 34
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeDum Noi 29, 2009 7:14 pm

Da, da, cucereste si stapaneste, sau ceva de genu. Suna bine!
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 6:30 pm

ba deci dati-va cu parerea ca sa stim daca jucam scenariu acesta sau nu?
nu de alta dar duminica asta am vb una si am jucat la fel clasic.
am vazut ca wiborg si comp sunt reticenti la lucruri noi Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 8:11 pm

eu zic ca este frumos gandit dar unora
le place tot stilul clasic pac-pac si atata 3 baze - 3 echipe (by dragonul 899422
Sus In jos
Racketz
Shadows Assault Team
Racketz


Mesaje : 4
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 42
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 8:35 pm

george a scris:
ba deci dati-va cu parerea ca sa stim daca jucam scenariu acesta sau nu?
nu de alta dar duminica asta am vb una si am jucat la fel clasic.
am vazut ca wiborg si comp sunt reticenti la lucruri noi Laughing Laughing Laughing

Nu cred ca ai zis u duminica asta sa jucam altceva si noi nu am fost de acord...
Eu unu sunt de acord cu schimbarea scenariului si cred ca si ceilalti colegi de echipa sunt (mai ales ca majoritatea discutiilor au aparut din cauza steagului pe care voi nu prea ati mai reusit sa il luati... Very Happy Very Happy )
Dati de un vot ptr. schimbarea scenariului, ca tot e la moda votul, si sa vedem ce iese...
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 10:40 pm

Primul lucru care trebuie facut este delimitarea bazelor. 2 Tipul de joc cu respaund sau cu medic. 3 timpul de ocupare si asa mai departe ca sa nu mai pierdem timpul cu chestii de genul am luat baza am pierdut baza. 15 minute sau eliminarea totala a echipei care detine baza. De aici incolo mai cizelati si voi. Sunt doar cateva idei aruncate la repezeala.
Sus In jos
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 10:44 pm

Racketz a scris:
george a scris:
ba deci dati-va cu parerea ca sa stim daca jucam scenariu acesta sau nu?
nu de alta dar duminica asta am vb una si am jucat la fel clasic.
am vazut ca wiborg si comp sunt reticenti la lucruri noi Laughing Laughing Laughing

Nu cred ca ai zis u duminica asta sa jucam altceva si noi nu am fost de acord...
Eu unu sunt de acord cu schimbarea scenariului si cred ca si ceilalti colegi de echipa sunt (mai ales ca majoritatea discutiilor au aparut din cauza steagului pe care voi nu prea ati mai reusit sa il luati... Very Happy Very Happy )
Dati de un vot ptr. schimbarea scenariului, ca tot e la moda votul, si sa vedem ce iese...

Nu te agita ma Racketz.....daca voiau scenariu se juca scenariu.....da nea n-au jucat (de altfel nici n-au zis ca vor ) da' acu stii cum e .....e mult mai usor sa arunci pisica moarta in ograda vecinilor.....
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 11:54 pm

incercati sa va dati cu parerea la scenariu, nu numai offtopicuri, ok?

in caz ca n-ati observat, nu toata lumea propune lucruri legate de joc. doar cativa oameni, restul ne multumim in a face pe gicu contra sau sa sa comentam total_offtopic

concentrati-va, va rog, o fi greu, ispita mare, dar hai s-o ardem si ontopic..

daca nu va place scenariul, sau vreti sa schimbati ceva la el, puteti posta, asta-i sensul topicului dar asta stiti deja cu totii Very Happy
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeMar Dec 01, 2009 12:21 am

offtopic:
deci duminica am zis sa incercam si wiborg a dat-o dupa visini ca tre sa marcam baze, ca sa vedem, etc
imi aduc aminte ca dragonul a propus chiar si scenariu cu 3 echipe si raspunsul a fost: mmmm
asa ca wiborg fii barbat si recunoasteti greselile
cit despre steag am spus si m,a repet: o sa va lasam s-al luati pina va plictisiti si apoi incepeti sa jucati la distractie

ontopic:
sambata dupa prinz poate dam o fuga citiva 2-5 oameni si marcam baze cu sprei cu vopsea, sau banda reflectorizanta ca duminica sa punem in aplicare scenariu nou. ori cu 3 echipe ori cu 2 echipe si 3 baze.
Sus In jos
mani
Strike Team
mani


Mesaje : 34
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeMar Dec 01, 2009 8:59 am

Da, cand se pregateste ceva inainte e super. Cat despre faza cu "spreiuri cu vopsea" cred ca e cam scump. Banda aia de o avea silver sau phantom e mai mult decat OK. Parerea mea.

Offtopic: cum duminica asta nu apar la joc... opinia mea se poate ignora.
Sus In jos
Racketz
Shadows Assault Team
Racketz


Mesaje : 4
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 42
Localizare : Bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeMar Dec 01, 2009 12:40 pm

george a scris:
offtopic:
deci duminica am zis sa incercam si wiborg a dat-o dupa visini ca tre sa marcam baze, ca sa vedem, etc
imi aduc aminte ca dragonul a propus chiar si scenariu cu 3 echipe si raspunsul a fost: mmmm
asa ca wiborg fii barbat si recunoasteti greselile
cit despre steag am spus si m,a repet: o sa va lasam s-al luati pina va plictisiti si apoi incepeti sa jucati la distractie

ontopic:
sambata dupa prinz poate dam o fuga citiva 2-5 oameni si marcam baze cu sprei cu vopsea, sau banda reflectorizanta ca duminica sa punem in aplicare scenariu nou. ori cu 3 echipe ori cu 2 echipe si 3 baze.

Ok...,sunt de acord cu tine (cel mai mult urasc sa ma cert, mai ales din spatele monitorului...), nu cred ca Wib putea sa schimbe parerea celorlalti 27 de jucatori care au participat duminica (asta daca intradevar toti vroiau schimbarea scenariului) de aceea zic sa puneti un vot intre cele 3 scenarii: steaguri, ca pana acu, 3 echipe, 2 echipe si 3 baze si vedem ce iese (asa fiecare decide pentru el si cred ca nu vor mai fi discutii) si aia jucam duminica fara alte comentarii. Eventual mergem de sambata, cum ai zis tu si pregatim terenul.
Sus In jos
tudor

tudor


Mesaje : 22
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 40
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: propuneri joc   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 6:19 pm

nea georgica Very Happy si asa sunt multe jocuri in care ataca doar 2 oameni
daca bazele sunt apropiate nu cred sa fie o mare problema,daca unii ataca
si altii se apara...asta e!!!!
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 9:14 pm

poate asa o sa mai iasa din baze
si sa mai alerge lumea pentru ca
tota lumea sta sa apere baza
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 9:16 pm

corect tudor dar hai sa mai scimbam un pic. oricum orice scenariu am incerca tot aparare si atac e.
sambata la ora 14 ne vedem la balcescu sa marcam bazele
rog ca cel putin un om de la sat sa fie prezent si mercenarii si cine mai doreste.
eu zic ca putem incerca si scenariu lui dragonul ptr ca suntem 27-30 oameni la joc
dac cumva duminica dimineata ne numaram mai putini atunci jucam doar 2 echipe si 3 obiective(ca sa nu muncim sambata degeaba)
Sus In jos
Continut sponsorizat





3 baze - 3 echipe (by dragonul Empty
MesajSubiect: Re: 3 baze - 3 echipe (by dragonul   3 baze - 3 echipe (by dragonul Icon_minitime

Sus In jos
 
3 baze - 3 echipe (by dragonul
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Situatie localizare pt scenarii cu mai mult de 2 baze

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: Jocuri de Airsoft :: Scenarii de joc-
Mergi direct la: